Personer

Konstruktionsteknikerne og håndværkerne

Mars-gruppen ved Aarhus Universitet:

Videnskabelig personale: Teknisk personel:
Kai W. Finster
(kai.finster@biology.au.dk)
Poul Aggerholm
(pa@phys.au.dk)
Finn Folkmann
(fifo@phys.au.dk)
Henrik Bechtold
(bechtold@phys.au.dk)
Haraldur Pall Gunnlaugsson
(hpg@phys.au.dk)
Jens Eriksen
(eriksen@phys.au.dk)
Svend Knak Jensen
(kemskj@chem.au.dk)
Birte Eriksen
(birte.eriksen@geo.au.dk)
Jon Merrison
(merrison@phys.au.dk)
Poul Erik Mikkelsen
(poul.erik.mikkelsen@biology.au.dk)
Bente Aa. Lomstein
(bente.lomstein@biology.au.dk)
Bente Rasmussen
(bera@geo.au.dk)
Per Nørnberg (Projektkoordinator)
(geopn@phys.au.dk)
Uffe Simonsen
(uffe@phys.au.dk)
Keld Rasmussen
(geokrr@phys.au.dk)
Jens Jacob Iversen
(jji@phys.au.dk)
Christina von Holstein-Rathlou (post doc.)
(holstein@phys.au.dk)
Tidligere medlemmer:

Ebbe Bak (Ph.d. student)
(ebbe.bak@biology.au.dk)

 
Jens Martin Knudsen
Gerd Weyer
Rikke Holm
Jacob Jensen
Lone Mossin
Kjartan Kinch
Aviaja Hansen
Anne Mette Jensen
 





Mars-gruppen ved Niels Bohr Institutet
Niels Bohr Institutets hjemmeside
Niels Bohr Institutet, Planetfysik